شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

نشت متادون به عطاری ها!

به دنبال تاکید وزارت بهداشت بر تشدید نظارت بر عطاری‌ها بویژه در پایتخت، مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو اقدامات انجام شده در این زمینه را برشمرد و گفت: از آنجا که اقدامات خلاف برخی عطاری‌ها سلامت مردم را تحت تاثیر خود قرار داده، مجبوریم نظارت‌های خود را بر عطاری‌ها بویژه عطاری‌های پایتخت افزایش دهیم.

به دنبال تاکید وزارت بهداشت بر تشدید نظارت بر عطاری‌ها بویژه در پایتخت، مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو اقدامات انجام شده در این زمینه را برشمرد و گفت: از آنجا که اقدامات خلاف برخی عطاری‌ها سلامت مردم را تحت تاثیر خود قرار داده، مجبوریم نظارت‌های خود را بر عطاری‌ها بویژه عطاری‌های پایتخت افزایش دهیم. دکتر امیرحسین جمشیدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تشدید نظارت‌ها بر عطاری‌ها بویژه در پایتخت که چندی پیش از سوی رییس سازمان غذا و دارو مطرح شده بود، گفت: به دنبال اقدامات انجام شده نظارت بر عطاری‌های پایتخت قوی‌تر شده است.

وی در تشریح تخلفات انجام شده در برخی از عطاری‌ها، با بیان اینکه چند مدل فرآورده خطرناک وجود دارد که در عطاری‌ها عرضه می‌شوند، افزود: یکی از آنها فرآورده‌های طبیعی هستند که محل عرضه آنها عطاری نیست، اما برخی عطاری‌ها آنها را عرضه می‌کنند. باید گفت که این کمترین اشکال عطاری‌ها است. جمشیدی افزود: نوع دیگری از فراورده‌ها که عرضه آنها در عطاری‌ها ممنوع است، فرآورده‌های شیمیایی و غیرمجاز هستند که بیشترین خطر را برای افراد ایجاد می‌کنند و به همین دلیل نباید در عطاری عرضه شوند.

به عنوان مثال شربت متادون و داروهای ترک اعتیاد در عطاری‌ها عرضه می‌شود در حالیکه نباید این اتفاق رخ دهد. حال سوال اینجاست که چرا چنین موادی در عطاری‌ها عرضه می‌شود؟ وی با اشاره به برخی فرآورده‌های دست‌ساز که در عطاری‌ها عرضه می‌شوند، اظهار کرد: یکسری فرآورده‌ها نیز وجود دارند که عطاری‌ها به صورت دست‌ساز آنها را عرضه می‌کنند و اصلا مشخص نیست که داخل این فرآورده‌ها از چه چیزی استفاده شده و ترکیبات آنها چیست. در بسیاری از موارد نیز دیده شده که این فروشگاه‌ها از داروهای شیمیایی استفاده کرده و آنها را به خورد مردم می‌دهند.

​A16/7.7.94

۷ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495