شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

توسعه علم و فناوری جهان اسلام باجایزه مصطفی(ص)

توسعه علم و فناوری جهان اسلام باجایزه مصطفی(ص)
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بزرگترین کار خیر در جهان اسلام، توسعه اقتصادی است و این مهم جز با توسعه علمی و فناوری به دست نمی¬‌آید، گفت:‌ جایزه مصطفی(ص) در آینده در توسعه اقتصادی و در تولید ثروت مردم و ارتقای شرایط زندگی آنان اثر می‌¬گذارد.

دکتر رسول دیناروند با اشاره به فرهنگ دیرینه وقف در کشور اظهار داشت: فرهنگ وقف در گذشته بسیار جدی‌­تر بود و افرادی که توانمندی بیشتری در تامین مایحتاج روزانه­‌شان داشتند در حوزه­‌های مختلف واقف بودند. امروز موضوع وقف جزئی از فرهنگ اسلامی است که به نظر می‌­رسد توانایی توسعه بیشتر را دارد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به جایزه مصطفی(ص) و هدف آن در توسعه علم و فناوری جهان اسلام تاکید کرد: بزرگترین کار خیر در جهان اسلام توسعه اقتصادی است و زیر ساخت آن توسعه علمی است. اگر توسعه علمی ما به توسعه اقتصادی بیانجامد و توسعه اقتصادی منجر به اشتغال بیشتر و افزایش درآمد شود، مطمئن باشید گرفتاری­‌ها کمتر خواهد شد. بنابراین جایزه مصطفی(ص) در دراز مدت در توسعه علم و فناوری نقش خواهد داشت و در توسعه اقتصادی و در تولید ثروت برای مردم و ارتقای شرایط زندگی مردم اثرات خود را به نمایش می‌­گذارد.

دکتر دیناروند با بیان اینکه وقف در حوزه علم و فناوری مغفول مانده است، افزود: وقف باید در کشور توسعه بیشتری پیدا کند و در کشور ما به عنوان یک مملکت اسلامی انتظار کار خیر بیشتری از مردم می‌رود.

عضو هیئت موسس صندوق سرمایه ­گذاری و موقوفات جایزه مصطفی (ص) بیان داشت: با توجه به اهمیت کار خیر و اثرات آن، وقف به توسعه بیشتری نیاز دارد و یکی از حوزه­‌هایی که می­‌توان بر روی آن سرمایه‌­گذاری موثری داشت، حوزه علم و فناوری است. این نوع کار خیر اگر چه در گذشته بیشتر بود و امروز در مدرسه ­سازی­‌ها نمایان شده است، اما باید به حوزه پژوهش نیز وارد شود و دانشگاه­‌ها را تقویت کند تا زیرساخت­‌های علم و فناوری محکم­‌تر شود.

دکتر دیناروند به تاثیر بلند مدت وقف علمی اشاره و تصریح کرد: وقتی به عده­‌ای نیازمند کمک مالی می­‌شود، فقط برای مدت کوتاهی اثر خواهد داشت اما زمانی که سرمایه­‌گذاری در ساخت یک مدرسه یا انجام تحقیقات علمی صورت می‌پذیرد، تاثیرات آن سالیان سال وجود دارد. نکته حائز اهمیت آن است که باید بر روی این موضوع کار بیشتری صورت پذیرد و مردم با مبالغ پایین‌­تر بتوانند در این حوزه کار خیرخواهانه انجام دهند.

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر هدف بزرگ تعیین شده برای صندوق سرمایه‌­گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) خاطرنشان کرد: جاذبه این کار به اندازه‌ای است که می‌­توان مردم را بسیج کرد. اطمینان دارم که در چند سال آینده صندوق سرمایه‌­گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) بسیار گسترده‌­تر خواهد شد.

N407/1395/01/30

 

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495