شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

ضرورت رعایت ایمنی غذا در سفر به منظور جلوگیری از مسمومیت

ضرورت رعایت ایمنی غذا در سفر به منظور جلوگیری از مسمومیت
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: رعایت ایمنی و بهداشت مواد غذایی در سفر مانع بروز مسمومیت غذایی می‌شود.

سید علی وکیلی با اشاره به اینکه غذاهای مسموم کننده ممکن است بو یا مزه ناخوشایندی نداشته باشند افزود: باید نسبت به سلامت و عدم فساد مواد غذایی اطمینان حاصل کنید .

وی با بیان اینکه اکثر مسمومیت‌های غذایی ظرف 24 ساعت برطرف می‌شوند اما بعضی از آن‌ها کشنده هستند، تاکید کرد: در هنگام سفر از حمل گوشت خام، تخم مرغ خام و فرآورده‌های لبنی با ماندگاری کوتاه خودداری کنید زیرا سریع فاسد می‌شوند.

وکیلی افزود: از خرید قوطی‌های کنسرو دارای برآمدگی، فرورفتگی یا نشتی خودداری کنید و کنسروها را قبل از مصرف 20 دقیقه در آب بجوشایند .

وی با بیان اینکه هرگز غذاهای پخته را بیش از دو ساعت (اگر هوای اتاق گرم است بیش از یک ساعت ) در دمای محیط قرار ندهید، عنوان کرد: برای دوباره گرم کردن غذاهای باقیمانده، آن‌ها را تا 74 درجه سانتی گراد گرما دهید تا غذا بخار کند.

به گفته وکیلی علایم و نشانه‌های برخی از مسمویمت‌های غذایی با تاخیر ظاهر می‌شود یعنی ممکن است 12 تا 24 ساعت بعد از مصرف غذای آلوده همراه با نشانه‌هایی شامل تب ، خستگی، تهوع، استفراغ، اسهال شدید، ضعف و شکم درد باشد.

 

N363/1394/12/19

 

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495