شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

برگزاری جلسه کالاهای قاچاق وغیر مجاز سلامت محور

برگزاری جلسه کالاهای قاچاق وغیر مجاز سلامت محور
معاون غذاو داروی هرمزگان از برگزاری جلسه کالاهای قاچاق وغیر مجاز سلامت محورخبر داد.

با حضور دکتر قاسمی معاون غذاودارو استان هرمزگان ،خانم مهندس ناهیدی مدیر نظارت برموادغذایی،آرایشی وبهداشتی،خانم مهندس خضری مدیر آزمایشگاه،آقای مهندس عامری مدیر تجهیزات پزشکی وسایر ارگانهای ذیربط جلسه ای پیرامون بررسی مسائل ومشکلات مربوط به کالاهای قاچاق وغیر مجاز سلامت محوردر این معاونت برگزار شد.

درابتدا پس از تلاوت قران کریم وخیر مقدم توسط دکتر قاسمی معاون غذا ودارو استان هرمزگان  به مدعوین ایشان اظهار کرد:

برای مبارزه با قاچاق دارو و کالاهای سلامت محور باید مجهز شد. یکی از مهمترین مشکلات کالاهای قاچاق سلامت محور عدم قابلیت ردگیری این محصولات را  عنوان کرد.

دکتر قاسمی دراین جلسه موضوع قاچاق کالای سلامت محور را معضلی جهت تهدید سلامت جامعه دانستند

وی با بیان اینکه ایمنی غذا و کالاهای سلامت محور بسیار مهم هستند افزود: بسیاری از آسیب های کالاهای قاچاق و تقلبی در دراز مدت نمایان می شوند که بعضا افراد از منشا بیماری خود آگاهی ندارد.

معاون غذا و دارو گفت: به طور معمول ماده آسیب رسان در محصولات قاچاق وجود دارد. در واقع بین 40 تا 60 درصد اقلام لوازم آرایشی که در بازار وجود دارد قاچاق است و تقریبا می دانیم که همه این اقلام یا تقلبی هستند یا تاریخ مصرفشان گذشته است که این موضوع علاوه بر سلامتی اشتغال را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

خانم مهندس ناهیدی مدیر نظارت برمواد غذایی ،آرایشی ،بهداشتی اظهار داشتند.

وظیفه رسانه ها و ارگان های فرهنگساز این است که باور مردم را نسبت به مصرف و مضرات کالاهای قاچاق تغییر دهند. در حوزه فرهنگسازی نیازمند اقدامات جدی تری هستیم.

معاون غذا ودارو استان هرمزگان  با بیان اینکه جنسی که قاچاق می شود به این معنی است که تولید کننده هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد، تأکید کرد: در مورد محصولات سلامت این خطر وجود دارد اما این موضوع حس نمی شود یعنی این حس در ما به وجود نیامده که اگر خدای نکرده کالا در بدن عوارضی داشته باشد چه کسی مسئول آن است و وقتی کسی مسئول محصولی نباشد تکلیف چیست.

د پایان جلسه مصوباتی از قبیل: برنامه ریزی واجرای گشت مشترک با حضور ادارات ٬ اماکن انتظامی و

نماینده فرمانداری واز اماکن عرضه کالای سلامت محور،برگزاری کارگاههای  آموزشی در خصوص کالاهای سلامت محور به اعضای اصناف وگروههای هدف و کنترل مبادی ازلحاظ عدم ورود مواد غذایی و مکملهای ورزشی توسط نیروهای انتظامی و هنگ مرزی به تصویب اعضا رسید  

N334/1394/12/17

 

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495