شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

تاکنون بیش از سه هزار قلم دارو در نظام درمانی کشور بررسی و تدوین شد

تاکنون بیش از سه هزار قلم دارو در نظام درمانی کشور بررسی و تدوین شد
دبیر شورای بررسی و تدوین داروهای ایران از بررسی و تدوین بیش از سه هزار قلم دارو در نظام درمانی کشور خبر داد.

دبیر شورای بررسی و تدوین داروهای ایران عنوان کرد

تاکنون بیش از سه هزار قلم دارو در نظام درمانی کشور بررسی و تدوین شد

دبیر شورای بررسی و تدوین داروهای ایران از بررسی و تدوین بیش از سه هزار قلم دارو در نظام درمانی کشور خبر داد.

 

 دکتر شکوفه نیکفر در گفت و گو با خبرنگار ایفدونا-Ifdona، گفت: شورای بررسی فهرست رسمی داروهای ایران از سال 1359 که شکل گرفته تا به امروز  مشغول فعالیت است در حال حاضر مشمول بر 3150 قلم دارو است که با حساسیت هایی ویژه که در زمینه آن وجود دارد در سال های طولانی با لحاظ کردن مواردی همچون ایمنی مصرف دارو، اثر بخشی و دسترسی مناسب و  مداوم متقاضی به آنها در شورای بررسی و تدوین داروهای ایران تصمیم گیری شده و در نظام درمانی کشور، مثمر ثمر بوده است.

وی با بیان اینکه شورای تدوین فهرست رسمی داروهای ایران متشکل از اعضای حقیقی و حقوقی است، افزود: افراد حقوقی بالطبع افرادی هستند که تصمیمات شورا را برای اضافه شدن دارو به فهرست با توجه به لحاظ شرایط ثبت بیمه، تجویز و الحاق به پروتکل های درمانی دنبال می کنند و افراد حقیقی نیز افراد فرهیخته گروههای پزشکی و درمانی هستند که بنا بر تجربه و تخصص در این شورا حضور دارند.
دکتر نیکفر در ادامه عنوان کرد: 
تعداد زیادی مولکول دارویی در جهان وجود دارد که عنوان داروی حیاتی به خود  گرفته اند اما هیچ کشوری عملاً نمی تواند ادعا کند که تمام داروهای موجود دنیا را در لیست خود داده است.
این مقام مسوول اضافه کرد: فهرست موجود بنا بر فاکتورهای کیفیت، دسترسی، قیمت مناسب و پوشش بیمه ای تهیه می شود و از آنجا که شورا با انتخاب های خود تمام مسئولیت های داروهای انتخابی را به عهده می گیرد  تمام سعی خود را می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشد.

دکتر نیکفر اظهار کرد: گزینه جدیدی که به مصداق های انتخاب شورا اضافه شده موضوع هزینه اثر بخشی  دارو هاست که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته بر اساس همین موضوع در خصوص فهرست شورا  تصمیم گیری  می شود

وی در پایان گفت: در حال حاضر ما  به عنوان یک کشور در حال توسعه در پی آن هستیم که با دانش موجود در کشور این گزینه تاثیرگذار در تصمیم گیری را را به دیگر عوامل  ورود دارو به فهرست اضافه کنیم.

N222مطالب مرتبط

N222/1394/12/8222

۸ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495