شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

جامعه دانش بنیان مستلزم توجه آموزش و پرورش به خلاقیت آفرینی است

جامعه دانش بنیان مستلزم توجه آموزش و پرورش به خلاقیت آفرینی است
رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار داشت: بدون ایجاد روحیه خلاقیت و پرسشگری در دوران مدرسه، نمی توان انتظار دانشجویانی خلاق را داشت که در جامعه دانش بنیان نقش ایفا کنند.

، دکتر 'علی الهیاری ترکمن' بعد از ظهر سه شنبه در پنل 'آموزش، پژوهش و فناوری' همایش تبیین برنامه ششم توسعه کشور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی اظهار داشت: اگر فرآیند موجود در آموزش و پرورش را به کوه یخ تشبیه کنیم یک سوم فوقانی آن را آموزش عالی و دو سوم زیرین و بنیادین آن را آموزش و پرورش تشکیل می دهد.
وی ادامه داد: درصورت بی توجهی به آموزش و پرورش، وضعیت فعلی ما تغییر نمی کند و در آینده نیز همینطور ادامه پیدا خواهد کرد.
الهیاری تصریح کرد: نمی توانیم منتظر بمانیم که سه یا چهار میلیون دانش آموز را وارد نظام آموزش عالی بکنیم، سپس درصد کمی از آنها را انتخاب کنیم و با ابزارها و روش های مختلف در آنها خلاقیت و پرسشگری به وجود آوریم زیرا این خلاقیت از ابتدا و از دوران آموزش و پرورش باید در آنها شکل بگیرد.
وی بیان داشت: باید سرمایه گذاری ما از همین امروز صورت گیرد تا طی 10 تا 15 سال آینده، درصد بیشتری از دانشجویان خلاق را داشته باشیم که بتوانند نقش اساسی در یک جامعه دانش بنیان ایفا کنند.
الهیاری یادآور شد: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش ما با مسائلی دست به گریبان است که تا آنها برطرف نشود نمی تواند به مباحثی مانند خلاقیت آفرینی بپردازد.
وی بر لزوم توجه به جایگاه معلمان و منزلت اجتماعی، ایجاد انگیزه های شغلی و فردی و ارتقای شغلی آنها تاکید کرد.
رئیس امور آموزش و پرورش سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه باید از آرمان ها فاصله بگیریم و به واقعیت ها بپردازیم و به گلوگاه هایی که به صورت مرحله ای می توانند یکدیگر را پوشش دهند و کامل کنند توجه کنیم تا در پایان برنامه ششم بتوانیم دستور مشخصی از ارتقای کیفیت آموزش را محقق کنیم و زمینه را برای برنامه بعدی فراهم سازیم.
وی درعین حال تاکید کرد: آموزش و پرورش به تنهایی نخواهد توانست از عهده مشکلاتی که دست به گریبان است، براید و به عزم ملی نیاز دارد.
همایش ملی تبیین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نخستین برنامه اقتصاد مقاومتی با محوریت رویکردها، ویژگی ها و برنامه ها در محل سالن اجلاس سران اسلامی در پنل های مختلف برگزار شد.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و دکتر محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به همراه برخی از مسئولان حوزه های مرتبط با آموزش عالی از دیگر سازمان ها در پنل آموزش، پژوهش و فناوری این همایش شرکت داشتند.

N217/1394/12/5

۵ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495