شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

برنامه تناسب مغز در کاهش اختلال شناختی سالمندان مفید است

برنامه تناسب مغز در کاهش اختلال شناختی سالمندان مفید است
مطالعات جدید محققان ایرانی مرکز تناسب مغز مک لین در ویرجینیا و دانشکده پزشکی جان هاپکینز نشان می دهد که برنامه تناسب مغز برای سالمندان مبتلا به اختلال شناختی ضعیف، مفید است و می تواند کارایی مغز را افزایش دهد.

برنامه تناسب مغز، بر مبنای توانایی تغییر و سازگاری مغز قرار دارد و حتی می تواند منجر به اتصال مجدد سلول های عصبی شود.
در این مطالعه، محققان رژیم تناسب مغز را روی 127 سالمند اجرا کردند. این رژیم شامل آموزش مدیتیشن، درمان شناختی رفتاری، آموزش های لازم در مورد رژیم غذایی مدیترانه ای، تمرینات ورزشی، راهکارهای کاهش استرس و خواب کافی بود.
بررسی
MRI
مغزی شرکت کنندگان در پایان این برنامه نشان داد که 84 درصد از شرکت کنندگان پیشرفت های قابل توجهی در عملکرد شناختی داشتند.
دکتر مجید فتوحی مدیر این پروژه بر این باور است که شیوه زندگی و نوع تغذیه نقش مهمی در ترویج زوال عقل و آلزایمر یا برعکس، تقویت و افزایش کارایی مغز دارد.محققان احتمال می دهند برنامه تناسب مغز، مزایایی فراتر از افزایش توانایی شناختی داشته باشد.نتایج این تحقیقات در نشریه منتشر شده است .
Prevention of Alzheimer’s Disease. 

N186/1394/12/3

۳ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495