شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

رباتی که اتو می زند

رباتی که اتو می زند
تهران-ایرنا- محققان به عنوان تازه ترین نمونه از ماشینی شدن انجام امور منزل، از ساخت رباتی برای اتو زدن لباس ها خبر دادند.

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، این ربات که توسط محققان دانشگاه کلمبیا ساخته شده است،  می تواند بی وقفه و بدون هیچ عیب و نقصی لباس ها را اتو بزند.
این ربات قبل از شروع اتوکشی، با استفاده از دو حسگر حرکت 'ایکس باکس کینکت' (
Xbox Kinect
) و دو اسکن خاص، نقشه لباس را تهیه می کند، سپس با استفاده از 'یک الگوریتم تجزیه و تحلیل چین و چروک'، پیراهن، شلوار و اقلام دیگر را با کیفیت بالا و مشابه اتوکشی توسط انسان، اتو می زند.
از آنجا که اتوکشی به حرکت های دقیق بسیاری نیاز دارد، دستیابی به این دستاورد برای محققان دشوار بود و پژوهشگران دانشگاه کلمبیا نیز در مقاله خود روند کار انجام شده را بسیار چالش انگیز توصیف کردند.
محققان هم اکنون در نظر دارند در زمینه تعیین فشار مورد نیاز برای افزایش بیش از پیش کیفیت اتوکشی توسط ربات آزمایش های بیشتری انجام دهند.

N183/1394/12/3

۳ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495