شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

استفاده از غشاء مصنوعی در ساخت واکسن ضدویروس

استفاده از غشاء مصنوعی در ساخت واکسن ضدویروس
یک شرکت سنگاپوری با استفاده از فناوری غشاء مصنوعی موفق به تولید واکسن ضدویروس شد و آزمایش های بالینی روی خوک ها نتایج جالب توجهی در پی داشته است.

محققان مؤسسه فناوری آاستار موفق به دستاوردی شدند که می توان با آن هزینه رهاسازی دارو را کاهش داد.
آنها شرکتی به نام بیولبز راه اندازی کرده اند و در قالب آن، به ارائه فناوری غشاء های سلولی مصنوعی از جنس پلیمر اقدام کردند که به دلیل پلیمری بودن این ساختارها، محققان می توانند هزینه کار را کاهش دهند و دیگر نیازی به کشت سلولی برای انجام آزمون روی دارو نیست.
غشاءهای سلولی حاوی پروتئین هایی هستند که در ساز و کار بیماری دخالت دارند و این پروتئین ها به تومور اجازه رشد می دهند و به همین دلیل است که اغلب داروها این غشاءها را تحت تاثیر قرار می دهند.
نالانی از محققان این پروژه می گوید: بسیاری از پژوهشگران به دنبال ساخت داروهایی هستند که بتوانند پروتئین های غشائی را تحت تاثیر قرار دهند اما این کار دشوار است و با این فناوری جدید، این کار ساده می شود.
این شرکت در حال حاضر با شرکت سانفار (
Sanphar) در حال رایزنی است تا واکسنی علیه نوعی ویروس موسوم به ped
تولید کنند.
این بیماری روی خوک ها تأثیر زیادی داشته و شیوع آن در خوک ها موجب از بین رفتن این حیوانات در منطقه وسیعی شده است.
نالانی معتقد است با استفاده از فناوری غشاء مصنوعی می توان ساختار ویروس ها را تقلید کرد. آزمایش بالینی روی خوک ها در تایلند موفقیت آمیز بوده است؛ به طوری که آنتی بادی ضدویروس در بدن حیوانات ایجاد شده است.

N150/1394/12/1

۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495