شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

پایگاه اورژانس هوایی سبزوار به طور رسمی افتتاح شد

با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و دبیر کارگروه طرح تحول سلامت کشور پایگاه اورژانس هوایی سبزوار به عنوان نخستین پایگاه اورژانس هوایی در غرب خراسان رضوی به طور رسمی بهره برداری شد.

با حضور معاون درمان وزارت بهداشت؛

پایگاه اورژانس هوایی سبزوار به طور رسمی افتتاح شد

با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و دبیر کارگروه طرح تحول سلامت کشور پایگاه اورژانس هوایی سبزوار به عنوان نخستین پایگاه اورژانس  هوایی در غرب خراسان رضوی به طور رسمی بهره برداری شد.

 به گزارش وبدا، مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار با بیان اینکه استقرار این پایگاه در سبزوار جزء 20 اولویت مهم وزارت بهداشت و درمان بود، خاطرنشان کرد: تاکنون 18 پایگاه اورژانس در سراسر کشور راه اندازی شده که پایگاه سبزوار به عنوان نوزدهمین پایگاه در کشور به بهره برداری رسید.

 دکتر علی شریفان با بیان اینکه برای استقرار این پایگاه اعتباری بالغ بر5 میلیارد ریال هزینه شده است عنوان کرد: این اعتبار برای ساخت یک پد فرود بالگرد و محل اسکان خلبانان،تکسنین های اورژانس،آتش نشانی و نیروی انتظامی شده است.

  وی ادامه داد:  این پد فرود بالگرد این پایگاه نیز  با شعاع45 متر و براساس استاندار های بین المللی ساخته شده است.

 دکتر شریفان با اشاره به تردد 20 میلیون زائر از محور سبزوار-شاهرود و مشهد تصریح کرد: با استقرار این پایگاه شهرستان خوشاب،داورزن، جوین،جغتای ،سبزوار، نیشابور، بردسکن، جاجرم و اسفراین از خراسان شمالی از خدمات امدادی بهره مند خواهند شد.

 وی  افزود: بالگرد این پایگاه با همکاری هوا ناجای نیروی انتظامی و با اجاره ماهانه 150 میلیون تومان از محل طرح تحول نظام  سلامت هزینه شده است.

 مر کز حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار با بیان اینکه با استقرار این بالگرد زمان انتقال مصدومین کاهش خواهد یافت عنوان کرد: از زمان استقرار این پایگاه اورژانس هوایی تاکنون 20 عملیات هوایی انجام شده که در مجموع به 26 بیمار اعم از تصادفات ، بیماران قلبی و مادران باردار در مناطق صعب العبور توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی انتقال یافتند .

 وی با بیان اینکه بالگرد اورژانس هوایی سبزوار روزانه 7 ساعت عملیات امداد‌رسانی انجام می‌دهد، یادآور شد: براساس آمارها کل زمان امداد‌رسانی در این مدت بین 9 تا 24 دقیقه بوده که براساس استانداردها زمان مناسبی برای اجرای عملیات امداد است.

شریفان عنوان کرد: هدف از استقرار اورژانس هوایی کاهش زمان امداد رسانی و انتقال مجروحین به مرکز درمانی است که خوشبختانه در سبزوار این زمان در مسیر های طولانی از یک ساعت به زیر 30 دقیقه کاهش یافته است./  

N41/1394/11/18

۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495