اطلاعات علمی

ارتقای اعضای هیات علمی وارزشیابی دانشگاه ها براساس کیفیت مقالات
معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 94 دستاوردهای قابل توجهی داشت که مهمترین آنها، ارتقای اعضای هیات علمی و ارزشیابی دانشگاه ها براساس کیفیت مقالات و میزان ارجاعات و استنادات به این مقالات است
۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷
[ تعداد بازدید : ۲,۱۳۸ ]
رکورد نشست زمین در ایران در پنج سال گذشته به 36 سانتیمتر در سال رسید
مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: براساس گزارش پنج سال گذشته، رکورد نشست سرزمین در ایران به 36 سانتیمتر در سال رسید
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴
[ تعداد بازدید : ۲,۵۷۳ ]
فعالیت مشترک محققان ایران و آلمان در مرکز بین المللی علوم و فناوری های پزشکی
پروفسور مجید سمیعی برترین جراح مغز و اعصاب جهان گفت: در مرکز بین المللی علوم و فناوری های پزشکی که روند احداث آن در تهران آغاز شده است، محققان ایرانی و آلمانی به صورت مشترک فعالیت خواهند داشت.
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
[ تعداد بازدید : ۲,۰۹۳ ]
منتخبان مردم با مدیریت جهادی، پاسخی مناسب به مشارکت حماسه ساز بدهند
جهاد دانشگاهی با صدور بیانیه ای ضمن تقدیر از حضور پرشکوه مردم در انتخابات هفتم اسفند اعلام کرد که انتظار می رود مسئولان و منتخبین با مدیریت جهادی و تلاش بیشتر برای حل مشکلات موجود و ایجاد آینده ای روشن تر، پاسخی مناسب به این مشارکت حماسه ساز دهند.
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶
[ تعداد بازدید : ۲,۱۷۶ ]
نحوه استقرار شرکتهای خارجی در پارکهای علم و فناوری کشور بررسی می شود
نحوه استقرار شرکتهای خارجی در پارکهای علم و فناوری داخل کشور در چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور به بحث و بررسی گذاشته می شود.
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
[ تعداد بازدید : ۲,۰۲۷ ]
موفقیت محقق دانشگاه شریف درطراحی و ساخت ربات کمک حرکتی آرنج و مچ
محقق دانشگاه صنعتی شریف موفق به طراحی، ساخت و کنترل ربات پوشیدنی کمک حرکتی برای آرنج و مچ دست بیماران ضایعه نخاعی در قالب پروژه کارشناسی ارشد خود شد.
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
[ تعداد بازدید : ۱,۹۹۱ ]
ابتکار:مجلس شورای اسلامی نگرشی جدی به توسعه پایدار داشته باشد
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه امروزه موضوع توسعه پایدار در دنیا اهمیت زیادی داشته واراده جهانی در این راستا شکل گرفته است، گفت:امیدواریم مجلس شورای اسلامی نگرش جدی نسبت به توسعه پایدار داشته باشد.
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
[ تعداد بازدید : ۲,۱۰۶ ]
دانشگاه بیماری های نادر در ایران راه اندازی می شود
مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر از تلاش این بنیاد برای راه اندازی دانشگاه و بیمارستان تخصصی بیماری های نادر به منظور ارایه خدمات جامع تر به بیماران در آینده ای نزدیک در ایران خبر داد.
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۵
[ تعداد بازدید : ۲,۵۴۷ ]
امکان تشخیص و اندازه گیری دو نمونه از گونه های حیاتی در نمونه های زیستی
پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان با طراحی و ساخت یک نانوحسگر، موفق به تشخیص و اندازه گیری دو مورد از گونه های مهم حیاتی در نمونه های زیستی شدند
۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
[ تعداد بازدید : ۲,۴۳۵ ]
هشتمین اتاق تمیز داروهای پروبیوتیک کشور در شیراز راه اندازی شد
هشتیمن اتاق تمیز داروهای پروبیوتیک کشور روزشنبه با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در شیراز راه اندازی شد.
۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵
[ تعداد بازدید : ۲,۸۱۳ ]