/ اخبار و رسانه / دانستنیها

دانستنیها

سوسک‌ها هم شخصیت‌های جسور و خجالتی دارند!
سوسک‌های خجالتی آن‌هایی هستند که زمان بیشتری را در پناهگاه مانده و کمتر در اطراف حرکت و کاوش می‌کنند. سوسک‌های شجاع در عوض زمان کمتری را پنهان مانده و در اطراف به گردش می‌پردازند
۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۳
اعتیاد بیماری همه‌گیر و رو به افزایشی است که به تصور بسیاری از مردم فقط مصرف موادمخدر تحت عنوان اعتیاد تلقی می‌شود اما واقعیت جز این است؛ یکی از انواع بسیار نگران‌کننده اعتیاد در جهان امروز اعتیاد پنهان یا همان اعتیاد به مصرف خودسرانه داروهایی است که احتمال وابستگی و اعتیاد دارند.
۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۹
در نوع دیگر این اختلال، بیمار روی احساس ضعف جسمی یا بدنی و فرسودگی ناشی از کمترین فعالیت، تاکید می‌ کند که با دردها و ناراحتی عضلانی و ناتوانی در شل کردن آن ها همراه است.
۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰:۲۶
تایید درمانی برای سرطان پیشرفته ریه، تاثیر ژن درمانی بر نوعی کاهش بینایی ارثی و ضرورت ممنوعیت استفاده از عطر در بیمارستان ها سه خبر کوتاه از جهان پزشکی هستند.
۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰:۱۴
رسیدن به آرامش بدون دارو
سرِخود داروی آرام بخش مصرف می کنه! من واقعا نگرانشم» آیا شما هم نگران این گروه از اشخاص هستید؟ حتما در میان بستگان و دوستان شما هم اشخاصی هستند که به جای به کار بردن روش های بدون دارو برای رسیدن به آرامش، از داروهای آرامش بخش بدون تجویز پزشک استفاده می کنند.
۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۵
روزانه بدن ما انسان ها به ویتامین های مختلفی نیاز دارد ولی برای برخی از افراد این سوال است که نقش ویتامین دی در بدن ما چیست یا چگونه است.ویتامین D از جمله ویتامین‌هایی است که دریافت آن از طریق منابع غذایی، نورآفتاب و مکمل‌های غذایی از دوران کودکی تا کهولت برای تداوم سلامت ضروری است.
۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰
ریزش مو در اکثریت افراد دیده می شود که آن هم دلایل خاص خود را دارد مانند عوامل وراثتی با کمبود آهن یا کم خونی و … پس با ما باشید تا روش درمان ریزش مو را بگوییم
۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
آب مایه‌ی حیات است و به راستی تأثیرات شگفت‌انگیزی بر روی تمامی کره‌ی زمین دارد، یکی از این تأثیراتی که اکنون به وجود آن پی برده شده، برای درمان دردهای افراد است.
۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۶
خوراندن دارو به کودکان به خصوص در سنین زیر یک سال مشکل است چون در این سنین رفلکس بلع قوی است که با مقادیر کمی از قطره یا شربت هم ممکن است کودک تمام دارو و حتی شیری که خورده را بالا بیاورد.
۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۳۱
آجیلی که از چیپس و پفک بدتر است!
این روزها اگر سری به خشکبار یا شیرینی فروشی های سطح شهر بزنید، حتما محصولی به نام آجیل ژاپنی به چشمتان می خورد که حجم بالایی از آن شبیه میگو است.
۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰