شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

چگونه با سالمندان رفتار کنیم؟

یک روانشناس گفت: لازم است که اعضای خانواده و پرستاران خانه های سالمندان در رفتار خود با سالمندان ویژگی های خاص آنها را در نظر بگیرند.

چگونه با سالمندان رفتار کنیم؟

یک روانشناس گفت: لازم است که اعضای خانواده و پرستاران خانه های سالمندان در رفتار خود با سالمندان ویژگی های خاص آنها را در نظر بگیرند.

دکتر ربابه غفارتبریزی اظهار کرد: سالمندان ممکن  است از لحاظ فیزیولوژیکی و یا ذهنی دچار مشکل بشوند که گاهی به پرستار ویژه، دارو و درمان نیاز پیدا می کنند.

 

وی تصریح کرد: این دسته از افراد توقعاتشان بیشتر شده  و رفتارهای کودکانه از خود بروز داده و گاهی حساس می شوند.

 

غفار تبریزی افزود: لازم است اعضای خانواده به گونه ای با  آنها رفتار کنند که احساس مفید بودن و مشارکت پیدا کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: بعنوان مثال خانواده ها با سالمندان مصاحبت  کرده از تجربیات و نظرات آنها استفاده کرده و گاهی مسئولیتهای کوچک به  آنها دهند.

غفارتبریزی عنوان کرد: سالمندان گاهی خاطرات را چند بار تکرار می کنند، در چنین مواقعی لازم  است که ما تظاهر کرده که برای اولین بار آن را می شنویم و از خشونت به  آنها جلوگیری کنیم.

وی اذعان داشت: گاهی نگهداری سالمندان در حد توان خانواده‌ها نیست بنابراین لازم  است که آنها در خانه سالمندان نگهداری شوند.

این  روان شناس تأکید کرد: در این اماکن نیاز به  جامعه شناس و روان شناس برای این  دسته  از افراد ضروری است تا به  آنها اهداف کوتاه یا بلند مدت داده شود. و امید به  آینده در آنها افزایش پیدا کند.

 

وی یادآور شد: سالمندان در این اماکن باید با  همدیگر تعامل زیادی داشته باشند و از خاطرات خویش با همدیگر صحبت کنند.

غفار تبریزی گفت: در خانه سالمندان، مشارکت این  افراد ضروری بوده و همچنین مراقبان و پرستاران لازم  است تا برنامه ریزی های تفریحی در آینده را  به  آنها اطلاع دهند.

وی توصیه  کرد: می‌توان این دسته افراد را گاهی به  پرورشگاهها برده یا  بچه های پروشگاهی را  به خانه سالمندان بیاورند تا با بروز احساس و عواطف به  کودکان پرورشگاهی آنها از محبت های این بچه ها بهره‌مند شوند.

 

این  روان شناس در پایان به خانواده ها تذکر داد: دیدار از سالمندان خویش را در فواصل معین در طی سال تکرار کنند.

D1/11.7.94

۱۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495