شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر
پیشنهاد تامین ۸۰ درصدی داروی کشورهای عضو G5 از اعضا

پیشنهاد تامین ۸۰ درصدی داروی کشورهای عضو G5 از اعضا

پیشنهاد تامین ۸۰ درصدی داروی کشورهای عضو G5 از اعضا
مدیرکل دارو و‌ مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو پیشنهاد داد تامین ۸۰ درصد داروی مورد نیاز کشورهای عضور G۵ با تکیه بر پتانسیل‌های درونی این اعضا باشد.

به گزارش ایفدانا، دکتر محمد پیکان‌پور در اجلاس تخصصی کشورهای عضو گروه پنج با اشاره به لزوم یکپارچگی ضوابط ثبت داروهای صادراتی در کشورهای عضو این گروه، اظهار کرد: تا زمان یکپارچه سازی فرایندهای ثبت دارو، مسیر فست تِرک در خصوص بررسی های متقابل، بین کشورها مبنا باشد تا درصورت درخواست صادرات یک شرکت، حداکثر در یک بازه سه ماهه فرایند فست‌تِرک ثبت برای آن با رعایت شاخص های کیفی انجام گردد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های کشورهای عضو گروه پنج در تقویت اقتصاد زنجیره تامین، افزود: در حوزه صادراتی می‌توان از ظرفیت‌های مشترک استفاده کرده و داروی مازاد تولید در هر کشور عضو را به همسایگان دیگر کشورهای عضو، صادر و ارزش افزوده ایجاد کرد. با تحقق این مهم اقتصاد زنجیره تامین دارو در کشورهای عضو گروه پنج تقویت و ضمن رشد شرکت‌های تولیدی به سمت تامین بلندمدت دارو پیش برویم تا ۸۰ درصد داروهای مورد نیاز اعضا را از خود آن‌ها تامین کنیم.

دکتر پیکان‌پور خاطرنشان کرد: در نشست با کشورهای خارجی شاهد استقبال آن‌ها از خرید داروهای ایرانی هستیم و کشورهای مقصد صراحتا داروهای ایران را باکیفیت تر از داروهای مشابه منطقه و انواع هندی می‌دانند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تحقق و عملیاتی شدن پیشنهادات ارائه شده در این اجلاس، کشورهای عضو به سمت تامین، تولید و صادرات مشترک پیش بروند.

۲۵ مهر ۱۴۰۲ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495