شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

گزارش منسوب به FDO درخصوص مصرف آرسینک در ابمیوه ها کذب محض است

گزارش منسوب به FDO درخصوص مصرف آرسینک در ابمیوه ها کذب محض است
معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: وجودمقدار زیاد آرسنیک در آب میوه های صنعتی به خصوص در آب سیب و انگور و ایجاد بیماری، اظهار نظری غیرکارشناسانه و غیرعلمی تلقی می گردد.
معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو در مصاحبه ای که با ایفدنا انجام داد گفت: وجودمقدار زیاد آرسنیک در آب میوه های صنعتی به خصوص در آب سیب و انگور و ایجاد بیماری، اظهار نظری غیرکارشناسانه و غیرعلمی تلقی می گردد.

دکتر سهیل اسکندری  ادامه داد: تاکنون در PMS کشوری و نظارت های معمولی که همواره در سطح عرضه انجام می شود گزارشی مبنی بر بالا بودن آرسینک در محصول آب نگور و آب سیب  مشاهده نشده است ضمن آنکه  مبنی بر  مطالعات انجام شده  اصولا هیچ ارتباطی بین بیماری دیابت و بیماریهای قلبی و عروقی  و بالا بودن میزان آرسینک در مواد غذایی وجود ندارد و گزارش منسوب به سازمان FDO درخصوص مصرف آرسینک نیز کذب محض بوده و کاملا غیرعلمی است.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه هیچ شرکتی برای رقیق کردن آب سیب و آب انگور از آرسینک بیشتری استفاده نمی کند تصریح نمود:  اصولا در تولید دو محصول آبمیوه های انگور و سیب،  آنها را رقیق نمی کنند ضمن اینکه تمامی محصولات تولید داخل از جمله نوشیدنیهای بر پایه آبمیوه، قبل، حین و حتی پس از تولید و در سطح عرضه تحت نظارت کارشناسان معاونتهای غذا و داروی علوم پزشکی سراسر کشور می باشد.

 دکتر سهیل اسکندری درپایان  با ابراز تاسف از اظهارنظرهای غیرکارشناسانه و غیرعلمی برخی اشخاص حقیقی و حقوقی در رسانه ها مبنی بر عدم سلامت محصولات غذایی از جمله نوشیدنی ها و ابتلا مصرف کنندگان به بیماریهای خاص بدلیل نحوه فرآوری آنها، این عمل را غیر اخلاقی و مشوش کننده اذهان مصرف کنندگان دانست.

N336/1394/12/17
۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495