شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

دویچه وله: صنعت بازیافت در آلمان تحت تأثیر کاهش بهای نفت قرار گرفت

دویچه وله: صنعت بازیافت در آلمان تحت تأثیر کاهش بهای نفت قرار گرفت
شبکه خبری دویچه وله گزارش داد: بخش بزرگی از پسماندهای پلاستیکی آلمان بار دیگر به ظروف و بسته بندی های جدید تبدیل می شود؛ البته تا زمانی که قیمت نفت بالا بود، این صنعت مقرون به صرفه بود اما اینک که بهای نفت پایین رفته، وضع فرق می کند.

دویچه وله شنبه شب در ادامه گزارش خود آورده است: کاهش بهای نفت، شرکت های بازیافت در آلمان را زیر فشار گذاشته است. آنها اینک به سختی می توانند حاصل بازیافت خود از پسماندهای پلاستیکی مانده از ظروف و کیسه های پلاستیکی را با قیمتی مقرون به صرفه به شرکت های تولید کننده مواد مصنوعی بفروشند.
پتر کورت، رییس صنعت بازیافت آلمان از کسادی بازار برای شرکت های بازیافت سخن گفته و افزوده که هرچه می گذرد مشتری های محصولات این شرکت ها نیز کم تر می شوند.
به گفته او، زمانی که قیمت هر بشکه نفت حدود 30 دلار است تولید مواد مصنوعی جدید از نفت به مراتب ارزان تر تمام می شود.
در حالی که اگر بخواهیم مواد مصنوعی تازه را از مواد حاصل از بازیافت پلاستیک تولید کنیم و نه با استفاده از نفت، تنها زمانی این کار مقرون به صرفه خواهد بود که قیمت هر بشکه نفت حدود 45 دلار باشد.
اتحادیه صنعت بازیافت آلمان می گوید؛ با این حال این صنعت همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند و 36 درصد بسته بندی های پلاستیکی با تغییراتی اندک دوباره قابل استفاده خواهند بود.
باقیمانده پسماند پلاستیکی نیز سوازنده شده و به مصرف تولید برق و گرما می رسند.

** تأکید بر لزوم افزایش بازیافت
دویچه وله در ادامه گزارش خود نوشت: در آلمان هر نفر سالانه 30 کیلوگرم پسماند پلاستیکی تولید می کند.
دولت آلمان با ارایه لایحه ای جدید خواستار افزایش بازیافت پسماندهای پلاستیکی و رساندن آن به 72 درصد است.
شرکت های پسماند و بازیافت در مقابل خواستار دریافت امتیازاتی مانند تخفیفی ویژه در بهای انرژی شده اند.
پتر کورت رییس صنعت بازیافت آلمان می گوید؛ دولت این درخواست را انگیزه ای خوب برای دست ا ندرکاران این صنعت برای افزایش بازیافت تلقی کرده است.

N254/1394/12/9

 

۹ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495