شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

فناوری جدیدی که تابش مضر سی تی اسکن را کاهش می دهد

فناوری جدیدی که تابش مضر سی تی اسکن را کاهش می دهد
محققان موفق به توسعه یک دستگاه تصویربرداری جدید شده اند که وضوح آن بسیار بیشتر از سی تی اسکن های متداول و اشعه مضر آن حداقل است.

این دستگاه جدید که توسط شرکت زیمنس طراحی شده است، عملکردی مشابه سی تی اسکن دارد، با این تفاوت که تصویربرداری با استفاده از فوتون (اصطلاحا به بسته های انرژی فوتون گفته می شود) صورت می گیرد. برخی از مزیت های این فناوری نسبت به دستگاه های موجود عبارتند از :
-امکان مشاهده مناطق انتخاب شده از بدن با جزییات بیشتر و دقت اتمی وجود دارد.
-با استفاده از مواد حاجب جدید، بافت مختلف در بدن با رنگ های متفاوت نشان داده می شد تا امکان دقیق تر و سریعتر بیماری وجود داشته باشد.
-با استفاده از این فناوری می توان انواع تومور، پلاک یا عروق خونی کوچکتر از نیم میلیمتر را تشخیص داد.
-این فناوری امکان تشخیص تمام بافت های نرم از جمله انواع پروتئین، تاندون و کلاژن را فراهم می کند که با استفاده از تجهیزات فعلی غیر ممکن هستند.
-اشعه مضر آن نسبت به سی تی اسکن بسیار ناچیز است.
سی اسکن یک روش دقیق برای تشخیص بیماری هاست که گاهی به دلیل اشعه مضر در بیماران باردار یا سرطانی، با مشکل مواجه می شود. این دستگاه جدید گزینه مناسبی برای رفع موانعی از این دست است.
N256/1394/12/9

۹ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495