شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

نانوحامل هسته ای - پوسته ای برای درمان سرطان پانکراس

نانوحامل هسته ای - پوسته ای برای درمان سرطان پانکراس
محققان با استفاده از نانولیپوزوم و نانوذرات پلیمری موفق به ارائه سیستم درمانی اثربخشی روی سرطان پانکراس شدند.

به گزارشی از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ، نتایج آزمایش ها روی موش آزمایشگاهی رضایت بخش بوده است.
محققان بیمارستان عمومی ماساچوست (
MGH) مقاله ای در نشریه Nature Nanotechnology

منتشر کردند که در آن نشان دادند یک سیستم رهایش دارویی نانوذره ای که حاوی دو نوع داروی ضدسرطان است می تواند برای درمان سرطان پانکراس موثر باشد.
این گروه تحقیقاتی در این مقاله نشان دادند که چگونه می توان درمان فتودینامیکی را با روش درمان مولکولی ترکیب کرد و با این کار دوز داروی مورد نیاز برای از بین بردن تومور سرطانی را به شدت کاهش داد.
برایان اسپرینگ از محققان این پروژه می گوید: چالش های متعددی در مسیر درمان سرطان وجود دارد. برای مثال یک سیستم شبکه سلولی در تومور وجود دارد که در برابر درمان، مقاومت ایجاد می کند. با این روش جدید نانوذرات می توانند با به کارگیری نور اقدام به از بین بردن این شبکه عصبی کنند. با این کار مسیرهای تازه ای برای تولید داروهای ضدسرطان باز می شود.
در روش های فتودینامیکی از مواد شیمیایی موسوم به ترکیبات حساس به نور استفاده می شود. درصورت تابش طول موج ویژه ای از نور، مولکول های فعالی آزاد می شوند که قادر به از بین بردن سلول های سرطانی هستند.
در این روش، محققان با استفاده از روش فتودینامیکی هم سلول های سرطانی را از بین می برند و هم به رگ های خونی آنها آسیب می رسانند. با این کار علاوه بر از بین رفتن برخی سلول های سرطانی، فرآیند غذارسانی به سلول های سرطانی نیز مختل می شود.
در این پروژه محققان از نانولیپوزوم های کروی با ساختار غشائی استفاده کردند.
این نانولیپوزوم ها حاوی نانوذرات پلیمری هستند. داخل این نانوذرات داروی شیمی درمانی قرار داده شده است. غشاء لیپیدی این نانولیپوزوم ها دارای ترکیبی از مشتقات بنزوپیریدن است.
این گروه تحقیقاتی برای اثربخشی این سیستم دارویی آن را با پرتوهای مادون قرمز مورد آزمایش قرار دادند.
این سیستم دارویی روی موش های آزمایشگاه مبتلا به سرطان پانکراس مورد آزمایش قرار گرفت و نتایج موفقیت آمیزی به دنبال داشت.

N250/1394/12/9

۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495