شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

در سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال شرکتهای خارجی، ایرادی نمی بینیم

در سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال شرکتهای خارجی، ایرادی نمی بینیم
تولید دارو دارای مراحل مختلف است که انجام هریک از مراحل آن در کشور به سود مردم ما خواهد بود.

تولید دارو دارای مراحل مختلف است که انجام هریک از مراحل آن در کشور به سود مردم ما خواهد بود.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در گفتگو با ایفدنا  با بیان این مطلب  اظهار داشت:  وقتی سخن از تولید در داروسازی به میان می آید منظور فرمولاسیون است یعنی ماده اولیه وارد می شود و شرکتهای داروسازی داخلی فرمولاسیون آن را انجام می دهند.

 

دکتر رسول دیناروند  اضافه کرد: حال برخی از شرکتهایی هم که با ما تفاهم تولید امضا کرده اند قرار است همین کار را بکنند. اگر فراورده آنها در داخل تولید نشود ناگزیر باید از خارج وارد شود. البته بهتر آنست  که شرکت خارجی تمام مراحل تولید را در داخل انجام دهد اما وقتی ما مجبوریم فراورده ای را از خارج وارد کنیم اجرای هر مرحله از تولید در داخل کشور بجای واردات مطلق قطعا ارزش بیشتری دارد  حتی اگر در حد بسته بندی باشد.

 

وی با اشاره به اینکه شرکتهایی که اکنون حاضر به سرمایه گذاری در کشور شده اند از سالهای گذشته داروی خود را به کشور وارد می کرده اند تصریح کرد:  نمی توان گفت به هیچ پتانسیل بیرونی نیازمند نیستیم بلکه مهم این است که با تمام توان به سوی نیل به به تراز مثبت تجاری حرکت کنیم.

 

دکتر دیناروند افزود: حتی با پذیرش اینکه خط تولید ایجاد شده این شرکتهای خارجی، بدلیل عدم  تولیدی بودن ماده اولیه اش، خط تولید کامل  به حساب نیاید؛ چه ایرادی دارد که 70 میلیون یورو سرمایه  به ایران بیاورند و با احداث یک کارخانه برای افراد زیادی اشتغال ایجاد کنند. 

 

وی در پایان با تاکید بر اینکه ما صبر نمی کنیم تا این شرکت تصمیم بگیرد تمام محصول خود را در داخل تولید کند یا نکند خاطر نشان نمود: از آنجا که هیچ بازار انحصاری در اختیار هیچ شرکتی نیست  و نخواهد بود مطمئن باشید که هر شرکت دیگری  می تواند نسبت به تولید یا حتی تولید ماده اولیه  داروی آن شرکت اقدام نماید کما اینکه این کار در مورد داروهای دیگر نیز اتفاق افتاده است.

 

N188/1394/12/5

۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495