شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

اصلی ترین مولفه تحقق اقتصاد مقاومتی، آموزش های مهارتی است

اصلی ترین مولفه تحقق اقتصاد مقاومتی، آموزش های مهارتی است
مدیر دفتر منطقه ای آیسسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی) در ایران، آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای را مهم ترین مولفه تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

، دکتر عباس صدری بعدازظهر سه شنبه در پنل 'آموزش، پژوهش و فناوری' همایش تبیین برنامه ششم توسعه کشور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی اظهار داشت: یک مرجع ملی آموزش های فنی و حرفه ای را در سال های گذشته پیش بینی کردیم که به دلایل نامشخص نتوانست محقق شود و امیدواریم آن را در برنامه ششم توسعه، تحقق ببخشیم.
وی به مسئولیت چندین ساله خود در دانشگاه فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: در آن دوران، متوجه شدیم که دو اشکال اساسی داریم؛ یکی اینکه در هیچ جا مدرس برای نظام فنی و حرفه ای تربیت نمی کنیم و نهایتا باید از نظام آموزش عالی، مدرس بگیریم و دیگر اینکه، مشکلاتی در زمینه ورود بخش دولتی و خصوصی در این عرصه وجود داشت.
صدری خاطرنشان کرد: متاسفانه بخش دولتی ما وارد جریان هایی شد که بخش خصوصی هم همان را کارها را انجام می داد، در صورتی که در بخش های زیربنایی که بخش خصوصی، حاضر به سرمایه گذاری نبود باید بخش دولتی وارد می شد نه اینکه سرمایه اش را در جاهایی ببرد که سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است.
وی پیشنهاد کرد در برنامه ششم توسعه، هدایت بخش دولتی آموزش عالی در جاهایی صورت گیرد که بخش خصوصی مایل به سرمایه گذاری نیست.
مدیر دفتر منطقه ای آیسسکو، آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای را نیازمند توجه ویژه دانست و گفت: در کشورهای منطقه، برای پژوهش دانشگاه ها یک چارچوب مشخص تعریف کرده اند و معتقدند اگر پژوهشی در دانشگاه، منجر به تولید ایده و محصول نشود فایده چندانی نخواهد داشت.
وی با بیان ایکه تحقیقات مبتنی بر بازار یکی از مباحث رایج در نظام پژوهشی و آموزشی بسیاری از کشورهای دنیا به شمار می آید، گفت: باید تحقیقی را انجام دهیم که مشتری و خریدار داشته باشد و مطمئن باشید اگر بخش خصوصی، پولش را برای تحقیق ندهد برای محصول آن تحقیق هم نخواهد داد و اگر تحقیق ما خریدار داشت محصول تحقیقاتی ما هم مشتری خواهد داشت.
همایش ملی تبیین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نخستین برنامه اقتصاد مقاومتی با محوریت رویکردها، ویژگی ها و برنامه ها در محل سالن اجلاس سران اسلامی در پنل های مختلف برگزار شد.
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و دکتر محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به همراه برخی از مسئولان حوزه های مرتبط با آموزش عالی از دیگر سازمان ها در پنل آموزش، پژوهش و فناوری این همایش شرکت داشتند.

N213/1394/12/5

۵ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495