شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

ترکیب مواد شیمیایی با مواد سفید کننده و لک بر در هنگام شستشو خطرناک است.

ترکیب مواد شیمیایی با مواد سفید کننده و لک بر در هنگام شستشو خطرناک است.
کارشناس تجویز و مصرف منطقی داروی دانشگاه همدان تاکید کرد:
ترکیب مواد شیمیایی با مواد سفید کننده و لک بر در هنگام شستشو خطرناک است.

 

کارشناس تجویز و مصرف منطقی داروی دانشگاه همدان تاکید کرد:

ترکیب مواد شیمیایی با مواد سفید کننده و لک بر در هنگام شستشو خطرناک است.

کارشناس تجویز و مصرف منطقی داروی دانشگاه،در آستانه نوروز و شروع نظافت و شستشوی خانه‌ها،به منظور پیشگیری از مسمومیت  برنحوه مصرف درست از شوینده‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایفدونا - Ifdona ، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر مجید حنیفه با اشاره به سنت قدیمی، نظافت و شستشوی خانه‌ها در روزهای پایانی سال گفت: در این روزها علاوه برآنکه باید مراقب باشیم  دچار حوادثی مانند سقوط از ارتفاع نشویم،باید توجه داشت که استفاده نابجا و بدون آگاهی از مواد شوینده و پاک کننده شیمیایی می تواند خطرهای  جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

 وی به همین منظور نکاتی را برای پیشگیری از مسمومیت حاصل از مواد شوینده  و پاک کننده های شیمیایی  و حفظ سلامت افراد دراین روزها ارائه داد.

حنیفه اظهار کرد: همیشه در هنگام استفاده از فرآورده های شیمیایی و شوینده در نور کافی برچسب روی بسته بندی را مطالعه کرده و سپس مصرف کنید. استفاده از داروها ومواد شیمیایی در تاریکی می تواند خطرناک باشد.

در هنگام استفاده از مواد شیمیایی و فرآورده‌های شوینده و پاک کننده، پنجره‌ها را باز کنید تا هوا به خوبی در محیط جریان داشته باشد بسیاری از این ترکیبات بخارهای سمی می سازند که به مخاط دهان، بینی و ریه صدمه می زند.

در زمان نظافت سطوح و استفاده از ترکیبات شوینده و پاک کننده از دستکش لاستیکی کفش جلو بسته و ماسک استفاده کنید.

از مخلوط مواد شیمیایی مانند جوهر نمک، مواد سفید کننده و لک بر خودداری کنید. بخارها و گازهای ناشی ازاین ترکیب‌ها بسیار سمی و خطرناک است.

بسیاری از داروها و محصول‌های خانگی مانند جوهر نمک،مواد شوینده و لک بر، لاک پاک‌کن، سموم حشره کش و جونده کش( مانند مرگ موش)، تینر، ضدیخ، بنزین و نفت می توانند در صورت بلعیده شدن  وتماس با پوست و چشم و یا در صورت تنفس به علت سمی بودن مسمومیت ایجاد کنند.

همیشه پس از استفاده از مواد شیمیایی سریع درب آن را ببندید و آن را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

کیف دستی، ساک خرید و کیسه‌های نایلونی را دور از دسترس کودکان قرار دهید. ممکن است کودک آن را ببلعد و یا با بازی، آنهارا به سر خود کشیده و سبب خفگی او شود.

محصول های شیمیایی و شوینده، نفت، بنزین و داروها به و یژه شربت ترک اعتیاد  متادون را همیشه در ظرف اصلی ان نگهداری کنید. هیچگاه این فراورده ها را در ظرف مواد خوراکی ( مانند بطری نوشابه ) نگهداری نکنید، این کار سبب خورده شدن اشتباهی این مواد توسط کودکان و مسمومیت شدید آنها خواهد شد.

در صورتیکه کودک شما ماده ای غیر خورکی را بلعید با مرک اورژانس 115 و یا مرک زاطلاع رسانی داروها و سموم 1490 تماس بگیرید.

N177/1394/12/3

۳ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495