شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

جویدن آدامس بدون قند موثر در سلامت دهان و دندان

جویدن آدامس بدون قند موثر در سلامت دهان و دندان
مطالعات محققان دانشگاه پلیموث انگلیس نشان می دهد، جویدن دو تا سه بار آدامس بدون قند در روز، نقش مهمی در کاهش پوسیدگی دندان، به ویژه در کودکان زیر 12 سال دارد.البته جویدن آدامس، به هیچ عنوان جایگزین مسواک و نخ دندان نیست.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا، جویدن آدامس به مدت 10 دقیقه، سبب از بین بردن 100 میلیون باکتری در دهان می شود و عملکردی مشابه نخ دندان دارد.
افزایش جریان بزاق در طول جویدن آدامس، پلاک های اسیدی را خنثی می کند و باعث ترمیم مینای دندان می شود؛ از طرفی با این فرآیند، باقیمانده غذا از لابلای دندان ها حذف می شود.
این مطالعه روی آدامس بدون شکر تاکید کرده است؛ چراکه شکر مهمترین عامل پوسیدگی دندان ها است. البته جویدن آدامس، به هیچ عنوان جایگزین مسواک و نخ دندان نیست؛ ولی می تواند در کنار این موارد، به حفظ سلامت دهان و دندان کمک کند.
بر اساس گزارش خدمات ملی بهداشت در انگلیس، جویدن دو سه بار آدامس در روز، هزینه دندانپزشکی کودکان را تا 9 میلیون دلار کاهش می دهد.هزینه دندانپزشکی در سراسر دنیا، بودجه هنگفتی را به خود اختصاص داده است.نتایج این تحقیقات در نشریه British Dental 
منتشر شده است.                                        

N153/1394/12/1                    

۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495