شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

سالانه 1500 نفر در کشور به سرطان استرومال دستگاه گوارش مبتلا می شون

سالانه 1500 نفر در کشور به سرطان استرومال دستگاه گوارش مبتلا می شون
- دبیر علمی همایش تومور استرومال دستگاه گوارش گفت: سالیانه حدود هزار تا 1500 نفر در کشور به سرطان استرومال گوارش مبتلا می شوند که در دستکم 50 درصد بیماران به درمان قطعی رسیده ایم.

به گزارش روز جمعه ایرنا از انجمن کلینیکال آنکولوژی ایران، دکتر 'امیرشهرام یوسفی کاشی' در همایش تومور استرومال دستگاه گوارش اظهار داشت: شانس عود بیماری و درمان های کمکی قبل و بعد از جراحی از مسائل بسیار مهم در بیماری تومور استرومال دستگاه گوارش به شمار می آید.
وی یادآور شد: در سال 2002 دارویی برای کاهش شانس عود این بیماری به نام ایماتینیب در جهان تولید شد که این دارو قبل و بعد از برداشتن تومور استفاده می شود.
یوسفی کاشی ادامه داد: در تلاش هستیم داروهای جدیدتر درمان این سرطان ها در بازار اروپا و آمریکا همچون سانی تنیب و رگورافینیب را تولید و به دست بیماران برسانیم و همچنین استفاده از آخرین روش های درمانی پیشرفته برای بیماران را مدنظر قرار داده ایم که این امر در روش های جراحی و تشخیصی، اهمیت فراوانی دارد.
دانشیار رادیوتراپی آنکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه در حال حاضر همه این داروها در کشور موجود است، ادامه داد: سه سال پیش به همت وزارت بهداشت، داروی ایماتینیب را در کشور تولید کردیم که خوشبختانه این دارو از لحاظ استانداردها و سایر موارد با داروی مشابه خارجی هیچ تفاوتی ندارد.
به گفته وی، در حال حاضر با اجرای طرح تحول، این دارو برای همه بیماران رایگان ارائه می شود؛ در حالی که قبل از این، بیماران مجبور به تهیه آن با قیمت های گزاف بودند؛ چرا که تولید آن تنها در انحصار شرکت های آمریکایی و انگلیسی بود.
یوسفی کاشی خاطرنشان کرد: شانس عود بیماری در درصد قابل توجهی از بیماران پس از جراحی با داروی ایماتینیب کاهش می یابد، به طوری که می توان گفت دستکم در 50 درصد بیماران مبتلا به درمان قطعی رسیده ایم.
همایش تومور استرومال دستگاه گوارش به همت انجمن کلینکال آنکولوژی ایران تدارک یافت و موضوعات مرتبط با سرطان و آخرین یافته های تشخیصی و درمانی در این بیماری طبق آخرین معیارهای سرطان اروپا و آمریکا مورد بررسی و بحث قرار گرفت.
شانس عود بیماری، درمان های کمکی قبل و بعد از جراحی، اپیدمیولوژی نقش مولکولار پاتولوژی در تعیین پیش آگهی و درمان سرطان نیز از دیگر محورهای مورد بحث در این همایش تخصصی بود.
محققان و پزشکان در حوزه های رادیوتراپی انکولوژی، جراحی و رادیوتراپی در این همایش که شامگاه پنجشنبه 29 بهمن به کار خود پایان داد، شرکت داشتند و آخرین بررسی های تشخیصی و درمانی خود را در حوزه سرطان را ارائه کردند.

N148/1394/12/1

 

۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495