شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

نزدیک بینی نیمی از جمعیت جهان تا 2050

نزدیک بینی نیمی از جمعیت جهان تا 2050
دانشمندان هشدار دادند که نیمی از جمعیت جهان تا سال 2050 به درجاتی از نزدیک بینی دچار خواهند بود.

به گزارش ایرنا از ایندیپندنت، نتایج مطالعه محققان که در مجله Ophthalmology منتشر شد، نشان می دهد که در صورت تداوم وضعیت کنونی، 50 درصد انسان های روی زمین به عینک و یا لنزهای تماسی نیاز پیدا می کنند و 10 درصد افراد نیز گرفتار نزدیک بینی شدید می شوند.
پژوهشگران یکی از علل اصلی این وضعیت را قرار گرفتن بیش از حد افراد در برابر نمایشگر رایانه در فواصل نزدیک عنوان کردند.
محققان 'موسسه برایان هولدن ویژن' در سیدنی استرالیا همچنین گفتند: از میان فاکتورهای محیطی، فشار زیاد حاصل از سیستم های آموزشی به ویژه بر کودکان و نوجوانان در مناطقی مانند کره، چین، تایوان و سنگاپور به علاوه استفاده بیش از حد از ابزار الکترونیکی از نزدیک که از تغییرات مخرب در سبک زندگی است، موجب شیوع نزدیک بینی شده است.
براساس براوردها، از هر 10 نوجوان در چین، 9 نفر نزدیک بین هستند، این وضعیت در پایتخت کره جنوبی شدیدتر است زیرا از نوجوانان 19 ساله این کشور، تنها سه و نیم درصد دید واضح و شفاف دارند.
در اروپا، حدود 50 درصد جوانان نزدیک بین هستند، در حالی که این رقم در نسل قبلی والدین آنها برابر با 25 درصد بود.
نزدیک بینی یا میوپی از عیوب انکساری چشم است. اگر قرنیه نسبت به اندازه چشم انحنای بیشتری داشته باشد یا اندازه چشم نسبت به انحنای قرنیه بیشتر از حد معمول باشد، نزدیک‏ بینی ایجاد می‏ شود، به طوری که فرد در مقایسه با افراد سالم اشیا را در فاصله دور به وضوح نمی بیند.

 N143/1394/12/1

۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495