شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

اختلالات تکاملی کودک تا سه سالگی درمان پذیر است

اختلالات تکاملی کودک تا سه سالگی درمان پذیر است
مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور توانبخشی گفت: درمان اختلالات تکاملی کودکان از دوران جنینی تا سه سالگی میسر است
پنجشنبه در حاشیه سمپوزیوم تکامل و اختلالات آن در کودکان، در گفت وگو با خبرنگاران افزود: مغز انسان در دوران جنینی و بعد از تولد بیشترین رشد را دارد؛ لذا اگر کودک مبتلا به اختلال تکاملی بموقع شناسایی نشود، موفقیت درمان کاهش می یابد.
وی بیان کرد: شبکه عصبی نخستین ارگان در بدن است که رشدش آغاز می شود؛ لذا مهمترین زمانهای رشد و تکامل کودکان ماه های قبل و یا پس از تولد است.
جغتایی با بیان اینکه محیط خانوادگی و اجتماعی نقش مهمی در رشد تکاملی کودک دارد، افزود: مغز، دستگاهی است که رشدش بستگی به محیطی دارد که کودک در آن رشد کرده و می بالد.
وی اظهار کرد: بازی کردن، خواندن، تلویزیون نگاه کردن و گوش کردن می تواند ظرفیت های مغز کودک را افزایش دهد.
مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه خاطرنشان کرد: نوع رفتار پدر و مادر و بستگان و محیطی که نوزاد در آن رشد می کند بر مغز و شخصیت او در بزرگسالی بسیار تأثیرگذار است.
به گفته جغتایی، بر اساس تحقیقات انجام شده، فرزندانی که در محیط های دارای مشکلات خانوادگی و اجتماعی رشد
     
می کنند، در آینده نیز مشکلات بسیاری را خواهند داشت.
وی، اوتیسم را یکی از اختلالات تکاملی در کودکان عنوان کرد و گفت: در زمان حاضر از هر 60 کودک یک نفر به اوتیسم مبتلاست؛ درحالی که این میزان در گذشته یک در هزار کودک بود.
مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد توانایی راه اندازی رشته فلوشیپ (فوق تخصصی) مربوط به رشد و تکامل عصبی را دارد که این اقدام به توسعه علوم اعصاب و روان در کشور کمک شایانی خواهد داشت.
جغتایی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد را پیشتاز در حوزه علوم اعصاب کشور دانست و افزود: در این دانشگاه، متخصصان بنام کشور در حوزه علوم اعصاب بویژه استادان نورولوژی و روانپزشکی اطفال فعالیت دارند.
سمپوزیوم تکامل و اختلال آن در کودکان، به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مدت یک روز در بیمارستان قائم مشهد برگزار شد.


N141/1394/12/1
۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495