شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات سازمان غذا و دارو:

مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات سازمان غذا و دارو:
کارگاه آموزشی برای مدیران دارو مدیران فناوری اطلاعات برگزار شد/طراحی پروژه سامانه جامع سازمان غذا و دارو با اهداف شفاف سازی ، تسریع و تسهیل فرآیندها

مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات سازمان غذا و دارو:

کارگاه آموزشی برای مدیران دارو مدیران فناوری اطلاعات برگزار شد/طراحی پروژه سامانه جامع سازمان غذا و دارو با اهداف شفاف سازی ، تسریع و تسهیل فرآیندها+تصاویر

مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات سازمان غذا و دارو گفت: از سال 92 پروژه سامانه جامع  سازمان غذا و دارو با اهداف شفاف سازی، تسریع و تسهیل فرآیندها، جمع اوری و مدیریت اطلاعات زنجیره تامین، مدیریت  کمبودهای دارو و تجهیزات طراحی شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو  ایفدونا، با توجه به بخشنامه سازمان غذا و دارو و الزام ثبت و صدور الکترونیک پروانه های تاسیس و مسئول فنی داروخانه های سراسر کشور از طریق سامانه جامع سازمان غذا و دارو، کارگاه آموزشی برای مدیران دارو مدیران فناوری اطلاعات معاونت های غذا و دارو سراسر کشور در روزهای 20 و 21 بهمن ماه سالجاری برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی که دکتر مهدی پیر صالحی، معاون طرح و برنامه سازمان غذا و دارو، خانم دکتر مونا جابری دوست، مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات، دکتر سعدالله پرویزی، مدیر امور دارو داروخانه ها و تیم فنی طراحی سامانه برگزار گردید، موضوعات فنی سامانه مذکور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر مونا جابری دوست، مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات سازمان غذا و دارو، در ابتدای این کارگاه آموزشی، به اهمیت توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی و الزام وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به الکترونیک سازی فرآیند و ایجاد زیرساخت های لازم برای جمع آوری اطلاعات حوزه سلامت اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: یکی از معضلات ما در تصمیم گیری نداشتن اطلاعات متمرکز، جامع و قابل اعتماد جهت تصمیم گیری در حیطه وظایف  نظارتی است، در گذشته شاهد طراحی  و توسعه سامانه های غیر متمرکز زیادی در بخش های مختلف بوده ایم  که بنا به نیاز صاحب فرآیندها و بخش ها اطلاعات را تولید و جمع آوری کرده اند و در بسیاری از موارد اطلاعات گردآوری شده در سامانه های مختلف دارای مغایرت های قابل توجه با سایر سامانه ها بوده و لذا قابل اعتماد، استفاده و بهره برداری نمی باشد.

مدیر کل آمار و فناوری اطلاعات سازمان غذا و دارو در ادامه اظهار داشت: از سال 92 پروژه سامانه جامع  سازمان غذا و دارو با اهداف شفاف سازی، تسریع و تسهیل فرآیندها، جمع اوری و مدیریت اطلاعات زنجیره تامین، مدیریت  کمبودهای دارو و تجهیزات، هدفمند سازی حمایت های مالی( یارانه ها و پرداخت های بیمه گرها) طراحی شد.

دکتر جابری دوست خاطر نشان کرد: یکی از الزامات اجرایی شدن سامانه های طراحی شده، ثبت  اطلاعات حلقه های مختلف زنجیره سلامت  در سامانه جامع می باشد و در این راستا، ثبت داروخانه ها و مسئولین فنی  به عنوان یکی از حلقه های موثر و تاثیر گذار و حائز اهمیت می باشد؛ بدین منظور سامانه صدور الکترونیک پروانه تاسیس و مسئول فنی داروخانه های سراسر کشور طراحی و به مرحله اجرا درآمده است.

وی گفت: داروخانه های سراسر کشور می بایست تا پایان بهمن ماه سالجاری  با مراجعه به سایت
pharmacy.fda.gov.ir، اقدام به اظهار اطلاعات مربوط به داروخانه، پروانه موسس و مسئول فنی نموده و پس از پایان زمان مقرر و تایید توسط معاونت های غذا و دارو، امکان صدور و چاپ پروانه تاسیس و مسئول فنی از طریق سامانه وجود خواهد داشت.

N86/1394/11/24

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ۱۶:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495