شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو:

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو:
عرضه مکمل های ورزشی فقط از طریق داروخانه ها/نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های سلامت بر عهده سازمان غذا و دارو است

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو:

عرضه مکمل های ورزشی فقط از طریق داروخانه ها/نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های سلامت بر عهده سازمان غذا و دارو است

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: مکمل های ورزشی فقط باید در داروخانه ها توزیع شوند و توزیع آن ها از فروشگاه های ورزشی و عطاری ها غیر مجاز است.

دکتر امیر حسین جمشیدی، مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو  " ایفدونا " گفت: برای عرضه هر دسته از فرآورده های سلامت فضای مشخصی تعیین شده و مجوز دارد که در ارتباط با داروهای طبیعی و مکمل ها و همچنین داروهای سنتی و شیمیایی  باید در داروخانه ها به فروش برسد.


وی افزود: برخی فضاها مثل عطاری ها مبادرت  به فروش داروهای طبیعی و شیمیایی می کنند از نظر وزارت بهداشت تخلف است و نباید در این فضاها به فروش برسد.

دکتر جمشیدی اظهار داشت: پخش داروها فقط از طریق شرکت های پخش مجاز به داروخانه ها توزیع می شود شرکت های پخش نیز برای مجوز گرفتن باید مراحل زیادی را طی کنند تا مجوزهای قانونی را دریافت کنند.

مدیر کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: شرکت های تولید کننده نمی توانند مستقیما داروی تولیدی خود را مستقیم به مراکز عرضه بدهند و اگر این کار را انجام دهند تخلف است.

دکتر جمشیدی در پایان بیان داشت: نظارت بر مراکز عرضه فرآورده های سلامت بر عهده سازمان غذا و دارو است به ویژه اینکه در تمامی استان ها، معاونت های غذا و دارو این بازرسی ها را انجام می دهند و این مراکز شامل عطاری ها  نیز می باشد ولی متاسفانه مراکزی هستند که برخی فرآورده ها را نمی توانند توزیع کنند ولی به عرضه برخی فرآورده های مثل مکمل های ورزشی می کنند که به هیچ عنوان مجاز نیستند و مکمل های ورزشی فقط باید در داروخانه ها توزیع شوند و توزیع آن ها از فروشگاه های ورزشی و عطاری ها غیر مجاز است.

N68/1394/11/20

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۱۳:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495