شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

رویان در انتظار تسهیل ذخیره سازی 40 هزار نمونه خون بند ناف

مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون، تعداد خون بندناف در بانک عمومی رویان را پنج هزار نمونه اعلام کرد و گفت: حداقل نمونه های خون بندناف در بانک عمومی این مجموعه باید بین 30 تا 40 هزار نمونه باشد.

مرتضی ضرابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: در صورت ذخیره سازی این تعداد نمونه خون، به احتمال بالای 50 درصد می توان نمونه مورد نیاز بیماران پیوند سلول های خون را تهیه و در اختیار آنان قرار داد.
ضرابی، هزینه ذخیره سازی همراه با آزمایش ژنتیک هر نمونه خون بند ناف را در بانک عمومی حدود 15 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در صورت تخصیص اعتبار لازم، امکان ذخیره سازی حداقل 10 هزار نمونه در سال فراهم می شود.
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون افزود: پیوندهای انجام شده در کشور، حاکی است که ذخیره نمونه های خون بند ناف هم از خروج ارز جلوگیری می کند و هم باعث نجات جان بیمار می شود.
در زمان حاضر حدود 65 هزار نمونه خون بند ناف در این مجموعه ذخیره سازی شده که 5 هزار نمونه آن مربوط به بانک عمومی و بقیه نیر به بانک حصوصی تعلق دارد.

** بانک خون بندناف عمومی رویان همچنان بر ریل عدم اختصاص بودجه
وی اظهار کرد: روند عدم تخصیص اعتبار برای بانک عمومی خون بند ناف این مجموعه همچنان ادامه دارد و در بودجه سال 95 هم اعتباری برای این بخش در نظر گرفته نشده است.
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون تصریح کرد: تخصیص نیافتن اعتبار سبب توقف فعالیت این بخش شده و این موضوع مشکلاتی را برای بیماران نیازمند به پیوند سلول های خونی به وجود آورده است.
ضرابی به ادامه پیگیری برای اختصاص بودجه این مجموعه در سال آینده اشاره کرد و گفت: مقرر شد درخواست اعتبار برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال شود که در صورت امکان، ردیف بودجه ای برای این کار منظور شود.
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون به استفاده از توان خیرین و نیکوکاران برای ذخیره سازی خون بند ناف اشاره کرد و گفت: با توجه به مساله بودجه، در تلاش هستیم از کمک این افراد برای ذخیره سازی خون بند ناف بهره گیریم.
N63/1394/11/19

 

۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495