اخبار

بیش از 23 تن مواد غذایی فاسد در شهرکرد جمع آوری و معدوم شد

 

از ابتدای سال جاری تا کنون بازرسین بهداشت محیط در شهرستانهای شهرکرد ،بن و سامان بیش از 23 تن مواد غذایی و آرایشی بهداشتی را کشف، ضبط و معدوم کردند.

به گزارش ایفدونا - Ifdona ،به نقل از مسئول بهداشت محیط و حرفه ای شهرستان شهرکرد در10 ماهه سال جاری بازرسین بهداشت محیط شهرستانهای شهرکرد، بن و سامان طی 30896 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر توانستند بیش از 23 تن مواد غذایی ،آرایشی و بهداشتی فاسد، غیر مجاز و تاریخ گذشته را جمع آوری و معدوم نمایند. 

مهندس خلیلی ضمن اعلام این خبر گفت این مواد شامل انواع کنسرو و کمپوت،عرقیجات غیر مجاز و بدون مجوز ،آب میوه های تاریخ گذشته ،شیرینی جات و انواع مواد آرایشی و بهداشتی بدون مجوز می باشد . وی گفت در این راستا تعداد 18 مرکز تهیه و توزیع تعطیل و 366 مورد متخلف به تعزیرات .حکومتی معرفی شدند .وی تاکید کرد نمونه گیری از مواد غذایی به طور مستمر انجام می شود و طی نه ماهه سال 94 تعداد 2010 مورد نمونه گیری از مواد غذایی انجام شده است . خلیلی به بازدید و معاینات بهداشت حرفه ای نیز اشاره کرد وگفت 2886 مورد بازدید از کارگاهها در این سه شهرستان صورت گرفته و7598 نفر معاینه رانندگان ،شاغلین در کارگاهها و داوطلبان استخدام انجام شده است .ایشان ادامه دادند سه خانه بهداشت کارگری نیز در سال‏ 94 راه اندازی شده و 6 نفر کارشناس بهداشت حرفه ای در کارگاهها بکار‏گيری   شده اند .

 

N29/94/11/11
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۷:۳۸
تعداد بازدید : ۱,۵۶۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید