شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

علت کوچ دارویی بیماران از شهرهای دور به تهران از زبان دیناروند

رئیس سازمان غذا و داور علت کوچ بیماران از شهرهای دور به تهران برای دریافت دارو که بیشتر هم به داروخانه مرکزی هلال احمر و ۱۳ آبان مراجعه می‌کنند را تشریح کرد.

به گزارش داروغذا از خبرگزاری تسنیم، کمتر روزی است که به داروخانه هلال احمر و 13 آبان و حتی 29 فروردین مراجعه کنی و بیماران متعدد شهرستانی را مشاهده نکنی، به طوریکه حتی این بیماران برای برگشت به شهرهایشان برای تأمین هزینه برگشت خود نیز ناتوان هستند.

در این رابطه رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و داور درباره مشکلات این دست از بیماران که چرا باید برای تهیه دارو به تهران مراجعه کنند و چرا داروهای مورد نیاز آنها نباید در شهر خود تهیه کنند؟ به تسنیم گفت: این بیماران به این دلیل برای تهیه دارو به تهران می‌آیند چون برای درمان جهت مراجعه به پزشک خاصی در  پایتخت آمده‌اند و حال پزشک نسخه ای برای آنان تجویز می‌کند که مجبور هستند در داروخانه‌های تهران داروهایشان را بگیرند.

دیناروند: در هر شهری که متخصص وجود دارد داروهای بیماری‌ها نیز وجود دارد

دیناروند عنوان کرد: این در حالی است که در هر شهری که متخصص وجود دارد داروهای بیماری‌ها و بیماران نیز وجود دارد و احتیاج به مراجعه بیماران به تهران نیست.

اصلاً نیاز نیست بیمار برای تهیه دارو در هر نقطه ایران حتماً به تهران مراجعه کند

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: البته گاهی کمبود دارو نیز به وجود آید و احتمال دارد بیمار از شهری به مانند بوشهر بیایید در شیراز داروی خود را تأمین کند زیرا مواقعی این کمبودها در قطب‌های دارویی کشور رخ می‌دهد ولی اصلاً نیاز نیست بیمار جنوب کشور و یا هر نقطه ایران حتماً به تهران مراجعه کند.

 N6/1394/11/10
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۷:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495