اخبار

روسیه می‌گوید موثرترین واکسن ابولا را تولید کرده است

ولادیمیر پوتین،‌ رئیس‌جمهور روسیه به‌طور غیرمنتظره اعلام کرد کشورش موثرترین واکسن جهان بر ضد ابولا را اختراع کرده است.

به گزارش ای بی سی به نقل از خبرگزاری روسی ریا نووستی پوتین در یک جلسه هیئت دولت در روز چهارشنبه 13 ژانویه (23 دی) گفت که روسیه داروی جدید را بر ضد این بیماری مرگبار ثبت کرده است که تابه‌حال درمان موثری برای آن در دست نبوده است.

آخرین شیوع این ویروس بسیار مسری در طول دو سال گذشته آفریقای غربی را به ویرانی کشاند.

پوتین گفت: «ما اخبار خوبی داریم. ما یک دارو بر ضد ابولا را ثبت کرده‌ایم که پس از آزمایش‌های مربوط نشان داده شده است بسیار موثر است،‌ بسیار موثر از داروهای که تابه‌حال در جهان مورد استفاده بوده است

در حال حاضر هیچ علاج تاییدشده‌ای برای ابولا وجود ندارد گر پیشرفت سریعی به‌سوی ساختن واکسن‌هایی برای این بیماری انجام شده است.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، همه‌گیری دوساله ابولا که به مرگ حدود از 11000 نفر در کشورهای گینه، لیبریا و سیرالئون در غرب آفریقا شده است.

پوتین جزئیاتی درباره این دارو بیان کرد، اما به نظر می‌رسد منظور او واکسنی باشد که به‌وسیله دانشمندان روسی ساخته است و مقامات بهداشتی این کشور قبلاً گفته بودند در آستانه تکمیل آن هستند. اولگا گولودتس، معاون نخست‌وزیر روسیه در ماه دسامبر گفت که کارازمایی‌های بر روی این واکسن موفق بوده است و وزارت بهداشت روسیه گفته است که این واکسن در آزمایش بر روی 200 داوطلب سالم عوارض جانبی چندانی نداشته است.

واکسن‌های دیگر ضد ابولا قبلاً ساخته شده‌اند و در کشورهای مبتلا به همه‌گیر ابولا آزمایش شده‌اند. یک واکسن تولیدشده به‌وسیله شرکت داروسازی آمریکایی مرگ به‌وسیله سازمان جهانی بهداشت در سال گذشته در گینه آزمایش شد و یافته‌های مقدماتی بیانگر میزان موفقیت بالایی این واکسن پس از آزمایش بر روی بیش از 4000 بیمار است.

منبع: سپیدآنلاین

 

مقامات روسی ارقامی درباره واکسن تولیدی‌شان در مقایسه با واکسن مرک و سایر واکسن‌ها که میزان بالای موفقیت در کشورهای دچار همه‌گیری داشته‌اند، ارائه نداده‌اند.

N5/1394/11/10

۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۷:۰۹
تعداد بازدید : ۲,۱۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید