شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

روش دسترسی معتادان به داروهای ضد درد

روش دسترسی معتادان به داروهای ضد درد
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، با تاکید بر مقابله با عرضه غیرقانونی برخی داروها، تصریح کرد: سوء استفاده برخی افراد موجب می گردد داروهای ضد درد در اختیار معتادان قرار گیرد.

دکتر رسول دیناروند گفت: ۳۰ میلیارد تومان در زمینه کمک به بیماران صعب‌العلاج اعتبار در نظر گرفته می‌شود و دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس این اعتبار هزینه کنند.

وی بر سخت‌گیری در زمینه داروهای قاچاق تاکید کرد و گفت: برخورد با داروهای قاچاق در سطح عرضه و توزیع باید با جدیت دنبال شود و با سازمان تعزیرات حکومتی در این زمینه صحبت‌هایی شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اصلاح سهمیه دارویی و رفع کمبودها یادآور شد: سهمیه داروی استان‌ها اصلاح شده و در عین حال کمبودهایی داریم که تقریبا ۳۰ قلم دارو در کشور کمبود داریم.

دیناروند گفت: راهکار حل کمبود دارویی در کشور پیشگیری است و ۹۰ درصد مشکلات در زمینه داروهایی که تولید داخل است واردات نداریم اما برخی پزشکان داروهایی تجویز می‌کنند که ممنوعیت واردات دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی داروهای ضد درد در کشور قابل دسترسی نیست، افزود: به خاطر برخی سوء استفاده‌ها نمی‌توانیم این داروها را بیشتر در دسترس قرار دهیم و باید کاری کرد که داروهای ضروری برای مردم فراهم شود و راه‌حل این مشکل بیمارستانی کردن برخی داروهای ضددرد است تا دسترسی فقط برای بیماران امکان پذیر شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: برخی داروهای ضد درد با سوءاستفاده برخی افراد در دسترس معتادان قرار می گیرد که این امر موجب صدمه به بیماران نیازمند می‌شود.

وی خواستار اقدام هماهنگ معاونان غذا و دارو در کشور شد و گفت: تخلف در سطح معاونان غذا و دارو قابل قبول نیست و یکی از این تخلفات احداث داروخانه‌های دولتی است که مورد قبول نیست و تنها داروخانه‌های آموزشی به صورت محدود مجوز می‌گیرند.

A10/19.7.94

۱۹ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495