شرکت پخش رازی|نمایش جزییات خبر

مصرف منطقی و کاهش تداخلات دارویی دستور کارسازمان

دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو سازمان غذا و دارو گفت: استفاده حداکثری از برنامه‌هایی که بتوانیم مصرف دارو را منطقی کنیم و عوارض و تداخلات دارویی احتمالی را کاهش دهیم، در دستور کار سازمان غذا و دارو است.

 

دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو سازمان غذا و دارو عنوان کرد

مصرف منطقی و کاهش تداخلات دارویی در دستور کار سازمان غذا و دارو

دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو سازمان غذا و دارو گفت: استفاده حداکثری از برنامه‌هایی که بتوانیم مصرف دارو را منطقی کنیم و عوارض و تداخلات دارویی احتمالی را کاهش دهیم، در دستور کار سازمان غذا و دارو است.


سلیمانی  

فاطمه سلیمانی در خصوص مصرف منطقی دارو گفت: تداخلات دارویی موضوع بسیار مهمی است که در حوزه تجویز منطقی دارو به آن پرداخته می‌شود.

 

وی گفت: در حال حاضر اگر سابقه بیمار یا همان سابقه قبلی دریافت دارو توسط بیمار در اختیار پزشک باشد و یا وقتی بیمار به داروخانه مراجعه می کند در اختیار آنها قرار بگیرد، می توانند اگر تداخلات دارویی وجود داشته باشد آن را به بیمار گوشزد کنند و به بیمار اطلاعات کافی را بدهند.

 

سلیمانی افزود: در بعضی موارد این امکان مهیا نیست یا بیمار فراموش می کند که داروهای قبلی که مصرف می کند و بدون اینکه به داروخانه اطلاعی دهد طبیعتا این آگاهی وجود ندارد که با علم به این موضوع دارو در اختیار بیمار قرار دهند و به همین دلیل تداخلات ناخواسته به وجود می آید.

 

دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو سازمان غذا و دارو در ادامه اظهار کرد: در برنامه های  که در این موضوع پیش روی سازمان غذا و دارو قرار دارد بحث استفاده حداکثری از برنامه هایی است که بتوانیم مصرف دارو را منطقی کنیم و عوارض و تداخلات دارویی احتمالی را کاهش دهیم.

 

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که اخیرا در دستور کار قرار گرفته موضوع نسخه الکترونیک است که بیمار یک پرونده الکترونیکی خواهد داشت و وقتی بیمار به مرکز درمانی یا داروخانه مراجعه می کند طبیعتا سابقه بیماری و سابقه مصرف داروهای قبلی را هم برای پزشک در مبدأ تجویز و هم برای داروخانه  در زمان تحویل مشخص خواهد کرد و براین اساس اگر تداخلی وجود داشته باشد تمامی اطلاعات در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.

 A2/19.7.94

۱۹ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

درباره ما

در شانزدهم تیرماه 1363 تاسیس و در تاریخ سی ام مرداد ماه همان سال تحت شماره 53284 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید و رتبه 53 را از منظر فروش در بین کل شرکت های ایرانی کسب نموده است این شرکت با استعانت از حضرت باری تعالی و با برخورداری از سرمایه انسانی مجرب و متخصص صنعت توزیع، در سراسر کشور به عنوان طلایه دار پخش دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی، با رعایت بالاترین استانداردهای صنعت پخش، فعالیت می نماید. شرکت پخش رازی با در اختیار داشتن حدود 1000 نفر سرمایه انسانی، یک انبار مرکزی، 20 مرکز توزیع مجهز و برخورداری از ناوگان عظیم حمل و 

تماس با ما

  • تلفن : 66706812
  • نمابر : 66746309
  • info@razico.ir
  • تهران ، خیابان جمهوری اسلامی ، خیابان مسعود سعد ، پلاک 29 کد پستی: 1131685811 صندوق پستی: 363-11495