اخبار

برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران فارما 2019

برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران فارما 2019
​مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران فارما امسال با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر شانه ساز رییس سازمان غذا و دارو و متخصصان و حیات آفرینان حوزه سلامت در مصلی تهران برگزار شد.

 

 

مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران فارما امسال با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر شانه ساز رییس سازمان غذا و دارو و متخصصان و حیات آفرینان حوزه سلامت در مصلی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شفادارو: دکتر سورنا ستاری در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت: 

ارزش تولیدات دارویی ما در بیو فناوری بسیار بالاست و حدود پنجاه درصد صادرات دانش بنیان ما در این بخش است. وی افزود: ما در بخش غذا و زنجیره تامین آن مثل مواد اولیه، واکسن، تجهیزات و غیره هنوز وابستگی زیادی داریم.

 دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: اصلاح اقتصاد دارویی کشور در دستور کار قرار گرفته است و حمایت از تولید داخل اصلی ترین سیاست وزارت بهداشت است. وی تصریح کرد: به رغم تحریم‌های ظالمانه با کمک تولیدکنندگان داخلی امروز در تهیه مواد اولیه دارویی و داروهای مورد نیاز بیماران مشکل عمده وجود ندارد. ایشان ضمن تاکید بر هموارسازی نظام بروکراتیک در ثبت و تولید اقلام دارویی گفت: پاسخ به هیچ پرونده‌ای در وزارت بهداشت نباید بیشتر از یک هفته طول بکشد. دکتر نمکی تقویت بخش تحقیق و توسعه تولید کنندگان دارو را اساسی تلقی کرد و گفت: با تکیه بر مبانی دانشی و ارتقاء قدرت و صلابت شرکت های دانش بنیان می‌توان تحول خوبی در نظام سلامت کشور ایجاد کرد. وی در ادامه ایران را سرزمین فرصت های طلایی در عرصه غذا و دارو برشمرد.

 

۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۲۰۶

Loading

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید