اخبار

نحوه استقرار شرکتهای خارجی در پارکهای علم و فناوری کشور بررسی می شود

نحوه استقرار شرکتهای خارجی در پارکهای علم و فناوری کشور بررسی می شود
نحوه استقرار شرکتهای خارجی در پارکهای علم و فناوری داخل کشور در چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور به بحث و بررسی گذاشته می شود.

به گزارشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، چهاردهمین نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور طی روزهای 12 و 13 اسفندماه در پارک زیست فناوری خلیج فارس (قشم) برگزار می شود.
تعامل و همفکری مدیران پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور و هم افزایی بیشتر بین تصمیم گیران روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور و تبادل نظر با مسئولان وزارت علوم، سازمانها و دستگاههای اجرایی را از اهداف برگزاری این نشست اعلام کرد.
دکتر 'خسرو پیری' افزود: روسای پارک های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور در این گردهمایی درخصوص مباحث مختلفی همچون تسهیل قوانین بیمه، مالیات، گمرگ، کمبود بودجه، و نحوه استقرار شرکت های خارجی در پارک های علم و فناوری داخل کشور تبادل نظر و مذاکره خواهند کرد.
وی حمایت های مالی، تامین بودجه برای ایجاد زیرساخت های مناسب و تجهیز کارگاهها و آزمایشگاهها و همچنین حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور را از جمله برنامه های وزارت علوم برای رفع موانع موجود و ارتقای جایگاه پارک های علم و فناوری برشمرد.
پیری گفت: در مقایسه با پارک های علم و فناوری جهان، پارک های علم و فناوری ایران از نظر کمی در سطح مناسبی هستند ولی از نظر کیفی در حال رشد سریع هستیم.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، ابراز امیدواری کرد با حمایت دولت تدبیر و امید از فرآیند تبدیل علم به ثروت و فراهم کردن بسترهای آن در دانشگاهها، حرکت به سوی دانشگاههای کارآفرین و طراحی برنامه های عملیاتی مطابق با برنامه ششم توسعه کشور و اقتصاد مقاومتی، شاهد رشد روز افزون پارک های علم و فناوری باشیم.

N278/1394/12/10

۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۱,۷۶۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید